2019-04-09 11:35

Idealny wieczór panieński

Wieczór panieński to najważniejsze, zaraz obok ślubu wydarzenie w życiu Panny Młodej. Zorganizuj je więc, w taki sposób, aby doskonale się bawiła i zapamiętała ten wyjątkowy wieczór na całe swoje życie. W końcu jest to ostatni moment na szaleństwo oraz pożegnanie stanu wolnego.


Ale zacznijmy od początku. Pierwsze wzmianki o wieczorach panieńskich pojawiają się w XVIII wieku i dotyczą jedynie wsi. Obchodzone były one zupełnie inaczej niż dzisiaj. Wieczór dziewiczy, bo tak był nazywany, odbywał się zawsze dzień przed ślubem. Dziewczyny spotykały się tylko i wyłącznie z kobietami stanu wolnego. Śpiewały smutne pieśni oraz żegnały się ze sobą. Ważnym obrzędem, celebrowanym w tym dni były Rozpleciny. Były one symbolicznym pożegnaniem stanu wolnego. Druhny przystrajały włosy panny młodej kwiatami i kokardami. Pięknie przystrojony warkocz chowały pod chustą. Kiedy do domu przybywał orszak weselny, ze starostą weselnym na czele, rozpoczynano obrzędowe pożegnanie panieństwa. Starosta ściągał chustę z głowy panny młodej i rozplatał jej warkocz, usuwając ozdoby. Z biegiem czasu rozpleciny przekształciły się w Oczepiny.

                                                                

 Wieczór panieński- jak wygląda dziś?

Każdy z nas wie. Organizacją tego wyjątkowego wieczoru zazwyczaj zajmuję się świadkowa lub najbliższe przyjaciółki panny młodej. O ile, z historii wiemy, że wieczory panieńskie odbywały się dzień przed ślubem, to obecnie organizuje się je zazwyczaj dwa tygodnie lub tydzień przed wyczekiwaną uroczystością. Panna Młoda powinna być oczywiście poinformowana jedynie o najważniejszych informacjach, takich jak data czy miejsce spotkania. Urok wieczoru panieńskiego opiera się bowiem na niespodziankach, przygotowanych dla przyszłej małżonki. Koszty zabawy dzielone są na wszystkie jej uczestniczki, z wyjątkiem panny młodej. Chociaż niekiedy zdarza się, że to ona płaci za zabawę. Cena za osobę, waha się w granicach od 50zł do około 150zł. Kwota ta jednak uzależniona jest od charakteru imprezy oraz ilości atrakcji. W związku z tym, że jest to „ostatnia noc wolności” dziewczyny lubią wtedy poszaleć z pieniędzmi.


Dodatki, czyli wyjątkowe urozmaicenie

Czym byłby wieczór panieński bez dodatków? Kobiety kochają być zauważane, więc dodatki to integralne elementy ich życia. Warto wybrać specjalne akcesoria, które będą stanowić dopełnienie tego wyjątkowego wieczoru, jak na przykład przypinki czy szarfy. Często możemy spotkać się z wieczorem panieńskim z motywem przewodnim. Wtedy wybór dodatków nie stanowi już żadnego problemu 😉 Trzeba pamiętać także o dekoracjach. Tak naprawdę są one tylko uzupełnieniem, jednak odpowiedni wystrój może być kluczowy do stworzenia perfekcyjnego klimatu imprezy. Bez wątpienia najbardziej popularne są balony lub personalizowane banery, z dowolnie wybranym napisem.

                                                                   

Prezenty – niebanalne upominki, które wywołują uśmiech na twarzy

Prezenty dla przyjaciółki, która wkrótce wychodzi za mąż to obowiązkowa część zabawy. Ważne jest jednak to, aby podarunki nawiązywały tematycznie do ślubu i małżeństwa.


Gry i zabawy

Wieczór panieński warto urozmaicić grami lub zadaniami. Zabawy muszą być krótkie. Dobrze byłoby, aby miały proste zasady i oczywiście powinny dobrze współgrać z alkoholem. Prościej mówiąc, najlepsze zabawy, to takie, w które można się bawić nawet po butelce wina.

Prawie każdy wieczór panieński rozpoczyna się w domu. Jako klub, mamy dla Was wiele propozycji na dalszą część wieczoru. Jeżeli czeka Cię organizacja takiego wieczoru, koniecznie zajrzyj na naszą stronę internetową. Nasza bogata historia i portfolio pozwalają tworzyć najlepsze imprezy. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycję, ponieważ zależy nam na dobrej zabawie oraz zapewnieniu niezapomnianych wrażeń naszym gościom.

Więcej informacji oraz rezerwacje pod numerem telefonu: : +48 728 852 233, bądź drogą e-mailową: klubpark@klubpark.pl. Zapraszamy do kontaktu!Tagi: #wieczórpanieński#klubpark

Autor posta: Sylwia Rymsza